PGE 3X3 BASKET CAMP BIAŁYSTOK

 

16 maja 2022 roku odbył się pierwszy w historii naszego miasta oraz województwa podlaskiego CAMP koszykówki 3x3 pod nazwą PGE 3x3 BASKET CAMP BIAŁYSTOK. Był to jednodniowy event mający na celu promocję koszykówki a w szczególności odmianę 3x3, która na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich debiutowała w widowiskowy sposób a polska reprezentacja zajęła na nich 7 miejsce.

Nasza drużyna narodowa jest prawdziwą potęgą o czym świadczą wyniki na światowych parkietach (brązowy medal Mistrzostw Świata w 2019 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Europy w 2021 roku). Gośćmi specjalnymi PGE 3X3 BASKET CAMP BIAŁYSTOK byli olimpijczycy, którzy w Tokio godnie reprezentowali nasz kraj - Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski oraz trener Piotr Renkiel. Do tego składu dołączył Łukasz Diduszko. Program obejmował zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki 3x3, zajęcia z zakresu rozwoju mentalnego młodych adeptów sportu oraz podstaw żywienia sportowca. Wszystkie punkty programu przeprowadzone zostały przez gości specjalnych. Imprezę poprowadził Kacper "Kacpa" Lachowicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich promotorów koszykówki oraz trener przygotowanie indywidualnego zawodników.

CAMP miał na celu zaszczepienie w dzieciach świadomości oraz potrzeby i chęci do uprawiania szeroko rozumianego sportu a co za tym idzie poprawa sprawności fizycznej, "oderwanie" uczestników oferty od komputerów, tabletów i zagrożeń związanych z problemami alkoholowymi. W trakcie imprezy zaproszeni olimpijczycy przeprowadzili wykłady związane z przeciwdziałaniem patologiom i alkoholizmowi. Kacper "Kacpa" Lachowicz poprowadził wykład z zakresu mentalnego przygotowania dzieci i młodzieży. Na hali zawieszony został specjalnie przygotowany baner z hasłem przewodnim imprezy "WRZUC NAŁOGI DO KOSZA".

Impreza odbyła się w pięknej gali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Wzięło w niej udział 150 uczestników, zaróno dziewcząt jak i chłopców z białostockich szkół podstawowych oraz szkół średnich. Na trybunach zasiadło w trakcie 4 godzin trwania eventu około 300 widzów, co jetst przykłądem na duże zainteresowanie tego typu wydarzeniami w naszym mieście.