VIII Dojlidy CUP 2022 - Memoriał Piotra Jung

SPRAWOZDANIE MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW

VIII DOJLIDY CUP 2022  - MEMORIAŁ PIOTRA JUNG

 

W dniach 4.02. – 6.02.2022r. odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki chłopców rocznika 2005, 2007 i 2009 VIII DOJLIDY CUP 2022 – Memoriał Piotra Jung. Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Akademia Koszykówki „Młode Żubry” Białystok oraz trenerzy: Monika i Bogusław Bobka.

W imprezie uczestniczyły 24 zespoły z Polski i z Litwy. Razem 317 zawodników i trenerów. Ogółem rozegrano 60 meczów na 3 białostockich halach:

  • hala Zespołu Szkół Rolniczych ul. Suchowolca 26
  • hala Zespołu Szkół Mechanicznych ul. Broniewskiego 14
  • hala Szkoły Podstawowej nr 9 ul. Legionowa 7

 

Podlaskie

Uczestnicy turnieju:

             Rocznik 2005                                                     Rocznik 2007

  1. UKS Regis Wieliczka                                   1. UKS Regis Wieliczka
  2. UKS Trójeczka Olsztyn                                2. UKS Trójeczka Olsztyn
  3. Lazdijai Litwa                                               3. Lazdijai Litwa
  4. Trefl Sopot                                                   4. Twarde Pierniki Toruń
  5. MKS Dąbrowa Górnicza                              5. Kadra Pomorza
  6. Warsaw Basketball                                      6. TKM Włocławek
  7. Twarde Pierniki Toruń                                  7. UKS GIM 92 Ursynów
  8. PGE AK „Młode Żubry” Białystok                 8. PGE AK „Młode Żubry” Białystok

 

Rocznik 2009

  1. UKS Regis Wieliczka
  2. UKS Trójeczka Olsztyn
  3. Twarde Pierniki Toruń
  4. Warsaw Basketball
  5. TKM Włocławek
  6. Akademia Dziki Warszawa
  7. PGE AK „Młode Żubry” Białystok
  8. PGE AK „Młode Żubry” Białystok rocznik 2008 (PK)

 

WYNIKI ROZGRYWEK W POSZCZEGÓLNYCH ROCZNIKACH

 

ROCZNIK 2005:

 

  I m-ce           – Lzdijai Litwa

 II m-ce           – UKS Regis Wieliczka

III m-ce           – Twarde Pierniki Toruń

IV m-ce           – MKS Dąbrowa Górnicza

 V m-ce           – PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry Białystok (trener: Jakub Jakubiec)

VI m-ce           – Trefl Sopot 

VII m-ce          – UKS Trójeczka Olsztyn

VIII m-ce        – Warsaw Basketball 

 

MVP PLUM Turnieju:

 

- Otas Vaitulevicius – Lazdijai Litwa

 

Król Strzelców Turnieju:

 

- Otas Vaitulevicius (114 pkt) – Lazdijai Litwa

 

Najlepsza piątka turnieju:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok – Dawid Płoński

- UKS Regis Wieliczka                                                           – Łukasz Siemieniec

- MKS Dąbrowa Górnicza                                                     – Karol Tokarz

- Twarde Pierniki Toruń                                                        – Dominik Walenciak

- Lazdijai Litwa                                                                     – Simas Tamkevicius

 

 

Najlepszy zawodnik w zespole:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok – Kamil Monach

- UKS Regis Wieliczka                                                            – Jan Pisarski         

- UKS Trójeczka Olsztyn                                                         – Piotr Szczepański

- Warsaw Basketball                                                              – Bartosz Cieśla       

- Trefl Sopot                                                                          – Stanisław Kohrnke

- Lazdijai Litwa                                                                      – Aidas Kukucionis

- Twarde Pierniki Toruń                                                        – Michał Ziółkowski

- MKS Dąbrowa Górnicza                                                     – Max Buszka                                               

 

ROCZNIK 2007:

 

 I m-ce            – PGE Akademia Koszykówki  Młode Żubry Białystok (trener: Jakub Jakubiec)

 II m-ce           – UKS GIM 92 Ursynów

III m-ce           – TKM Włocławek

IV m-ce           – Twarde Pierniki Toruń

 V m-ce           – Kadra Pomorza

VI m-ce           – Lazdijai Litwa

VII m-ce          – UKS Regis Wieliczka

VIII m-ce        – UKS Trójeczka Olsztyn

 

 MVP PLUM Turnieju:

 

- Gabriel Ignaciuk – PGE Akademia Koszykówki  Młode Żubry Białystok

 

Król Strzelców:

 

- Gabriel Ignaciuk (107 pkt) – PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry Białystok

- Bartosz Koroluk (107 pkt) – UKS GIM 92 Ursynów

 

Najlepsza piątka turnieju:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok – Dawid Jakubiec

- UKS GIM 92 Ursynów                                                         – Maciej Piotrowski

- Twarde Pierniki Toruń                                                        – Marek Szwejkowski

- TKM Włocławek                                                                  – Miłosz Łącki

- Kadra Pomorza                                                                   – Filip Tymański

 

Najlepszy zawodnik w zespole:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok – Dawid Niedziałkowski

- UKS Regis Wieliczka                                                            – Antoni Pisarski

- Kadra Pomorza                                                                    – Maksymilian Rusik

- TKM Włocławek                                                                   – Marek Pałucki

- UKS GIM 92 Ursynów                                                          – Jan Błądziński

- UKS Trójeczka Olsztyn                                                         – Gabriel Sroke

- Lazdijai Litwa                                                                       – Domas Kukucionis

- Twarde Pierniki Toruń                                                         – Dawid Grzechowiak

 

ROCZNIK 2009:

 

  I m-ce           – Akademia Koszykówki Dziki Warszawa

 II m-ce           – TKM Włocławek

III m-ce           – Twarde Pierniki Toruń

IV m-ce           – PGE AK Młode Żubry Białystok (trener: Sławomir Starzak)

V m-ce            – UKS Regis Wieliczka

VI m-ce           – Warsaw Basketball

VII m-ce          – UKS Trójeczka Olsztyn

VIII m-ce        – PGE AK Młode Żubry Białystok 2008 r. (PK) – trener: Mariusz Bartoszewicz

 

MVP PLUM Turnieju:

 

- Obem Benjamin – Akademia Koszykówki Dziki Warszawa

 

 

Król Strzelców :

 

– Marcel Jakubiec (170 pkt) – PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry Białystok

 

Najlepsza piątka turnieju:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok        – Aleksander Jakubowski

- Akademia Koszykówki Dziki Warszawa                              – Franciszek Krzemiński

- Akademia Koszykówki Dziki Warszawa                              – Ivan Makarevicz

- TKM Włocławek                                                                  – Daniel Szarshmidt

- Twarde Pierniki Toruń                                                       – Szymon Klinkosz

 

Najlepszy zawodnik w zespole:

 

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok                       – Krzysztof Szermiński

- PGE Akademia Koszykówki Młode Żubry  Białystok 2008 r. (PK)  – Paweł Oniśko

- Akademia Koszykówki Dziki Warszawa                              – Michał Jasiński

- TKM Włocławek                                                                 – Igor Paszyński

- Twarde Pierniki Toruń                                                        – Tymoteusz Brzezicki

- UKS Regis Wieliczka                                                          – Tomasz Kołaczkowski

- Warsaw Basketball                                                            – Tymoteusz Józefiak

- UKS Trójeczka Olsztyn                                                       – Łukasz Sudoł

            Wyróżnione zespoły i zawodnicy w poszczególnych rocznikach otrzymali następujące nagrody:

- puchar dla drużyny, która zajęła  miejsce I – III

- medale dla drużyny, która zajęła  miejsce I – III

- MVP Plum Turnieju – statuetka + nagroda rzeczowa (zestaw sportowy + książka)

- Król strzelców – statuetka + torba Nike + książka

- Najlepsza piątka turnieju – statuetka + plecak Adidas + książka

- Najlepszy zawodnik w każdym zespole – statuetka + worek Adidas

- MVP Palisander meczu – statuetka „Żubrzyka”

- każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę

            Nasze przedsięwzięcie było wspaniałą okazją do promocji naszego województwa, która obejmowała następujące działania:

 

- oznaczenie profilu woj. Podlaskiego na portalu facebook: AK Młode Żubry Białystok https://www.facebook.com/mlodezubry , Żubry Juniorzy https://www.facebook.com/%C5%BBubry-Bia%C5%82ystok-Juniorzy-105230717501640/ w każdym poście dotyczącym przedsięwzięcia

- dodanie  na profilu AK Młode Żubry https://www.facebook.com/mlodezubry  i Żubry Juniorzy https://www.facebook.com/%C5%BBubry-Bia%C5%82ystok-Juniorzy-105230717501640/  postu bezpośrednio dotyczącego Województwa Podlaskiego i zachęcającego do odwiedzenia profilu Województwa Podlaskiego na portalu facebook (facebook.com/wojpodlaskie)

- umieszczenie na  stronie AK Młode Żubry Białystok Logo Województwa Podlaskiego , które po kliknięciu będzie prowadziło na adres facebook.com/wojpodlaskie

- umieszczenie na facebooku Podlaskiego Okręgowego Związku Koszykówki zwiastuna turnieju z filmem zapowiadającym wydarzenie  oraz  przekierowania  na facebooka:  województwa podlaskiego oraz stronę internetową: Wrota Podlasia (https://www.facebook.com/podlaskikosz/ ) oraz na facebooku Żubry Juniorzy (https://www.facebook.com/%C5%BBubry-Bia%C5%82ystok-Juniorzy-105230717501640/ )

- nadanie województwu tytułu Partnera Strategicznego ( ta informacja pojawiała się we wszystkich komunikatach, harmonogramach oraz na tablicach ogłoszeń  itp. (logo województwa + Partner Strategiczny – Województwo Podlaskie)

- umieszczenie fotorelacji na facebooku: AK Młode Żubry Białystok, Żubry Juniorzy i SKM (linki)

- zamieszczenie logo Woj. Podlaskiego w komunikatach organizacyjnych, harmonogramach, tablicach ogłoszeń na wszystkich halach, w których odbywały się mecze

- wywiad współorganizatora turnieju , trenera Bogusława Bobka,  do Telewizji Białystok był na tle roll-up Woj. Podlaskiego

- podanie  do mediów: Radio Białystok, Telewizja Białystok, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, SKM, portali internetowych Białystok On Line i BIA 24 informacji
o turnieju i współpracy z Województwem Podlaskim (harmonogramy turnieju)

- umieszczenie logo województwa podlaskiego w zapowiedziach turnieju:  

- poinformowanie, podczas trwania wydarzenia, uczestników i publiczności o wsparciu udzielonym przez Woj. Podlaskie

- wystawienie ekspozycji roll-up z logo Woj. Podlaskiego, powieszenie dużego baneru „Podlaskie” oraz 2 mniejszych banerów Woj. Podlaskie na hali Zespołu Szkół Rolniczych podczas trwania zawodów

- umieszczenie napisu na koszulkach okolicznościowych, które otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju (trenerzy, zawodnicy, osoby współpracujące przy przedsięwzięciu) – „Partner Strategiczny – Województwo Podlaskie)

            Bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

                                                                                           Z poważaniem